Ana Sayfa / Kızılcahamam Ulaşım

 
Kızılcahamam Ulaşım

 

 

Başkente yaklaşık 77 km. uzaklıkta bulunan bu ilçeye Ankara’dan giderken kara yolunu tercih edecekseniz hem otoban üzerinden hem de İstanbul Yolu’nda ilerleyerek ulaşabilirsiniz.
Kızılcahamam’ın girişinde Kurtboğazı Baraj Gölü'nün manzarasıyla birkaç dakikalığına dinlenmek için yaklaşık 45 dakika sürecek olan yolculuğunuza ara verebilirisiniz.
Özel aracınızla Kızılcahamam’a Ankara’dan ulaşmak isterseniz, İstanbul Yolu üzerinde devam ederken Sincan kavşağını geçip Kazan-İstanbul yolunu takip etmelisiniz. Kazan’ı geçtikten sonra Kargasekmez mevkiinden geçerek Kızılcahamam’ın merkezine tabelalarla ulaşabilirsiniz. İstanbul’a karayoluyla yaklaşık 350 km. mesafede bulunan ilçeye uçakla seyahat ederek ulaşmak isterseniz, Ankara Esenboğa Havalimanı’na inerek yaklaşık 1 saatlik kara yolu yolculuğu sonrasında varabilirisiniz.
Ankara’dan Kızılcahamam’a giden toplu taşıma araçlarını kullanmak isteyenler Etlik Garajları’ndan (Eski Terminal) ve Atatürk Kültür Merkezi’nden 20 dakikada bir hareket eden Belediye otobüslerini tercih edebilirler.
Ankara’dan Kızılcahamam’a hareket eden ilk otobüsü 07:30’da buluyoruz ve sonuncusu 22:30’da kalkıyor. Kızılcahamam’dan Ankara’ya gelenler ise 07:00 – 20:30 saatleri arasında çalışıyor.
Kızılcahamam’a ulaşmak için tren yolunu kullanacak olanların yine Ankara’ya trenle gelip buradan karayoluyla devam etmeleri gerekir.
Günübirlik ziyaretlerde de bulunabileceğiniz kaplıca diyarı bu ilçeden yayılan şifayı kaçırmamak için tatilinizi daha da uzatmak isteyeceksiniz. Özellikle Ankara’da yaşayanların yoğun talebiyle karşılaşan şehirden uzak bu sığınağa gitmeden önce bir tesiste rezervasyon yaptırmanızda fayda var çünkü gittiğinizde bu keyfi biraz daha uzun yaşamak için birkaç gün burada konaklamaya karar verebilirsiniz.

 

Marmara Bölgesi - Kızılcahamam Karayolu Ulaşımı

Ege Bölgesi - Kızılcahamam Karayolu Ulaşım

Akdeniz Bölgesi - Kızılcahamam Karayolu Ulaşım

Karadeniz Bölgesi - Kızılcahamam Karayolu Ulaşım

Doğu Anadolu Bölgesi - Kızılcahamam Karayolu Ulaşım

Güneydoğu Bölgesi - Kızılcahamam Karayolu Ulaşım

 

Kızılcahamam
Kızılcahamam Tarihi
Kızılcahamam Tarihi Eserleri
Kızılcahamam Doğa
Kızılcahamam Kaplıcaları
Kızılcahamam Yaylaları
Kızılcahamam Yöre Kültürü
Kızılcahamam El Sanatları
Kızılcahamam Yöresel Mutfak
Kızılcahamam Ulaşım
 

 

 
 

Ana Sayfa  -  İletişim  -  Yasal Uyarı -   Site Haritası  -   Künye

 

 
Seyahat Rehberi
Kızılcahamam Otelleri
Kızılcahamam Pansiyonları
Kızılcahamam Restoranları
Kızılcahamam Kiralık Araç
Kızılcahamam Seyahat Acenteleri
Alışveriş Rehberi
 
Kızılcahamam Rehberi
Kızılcahamam
Kızılcahamam Tarihi
Kızılcahamam Tarihi Eserleri
Kızılcahamam Yaylaları
Kızılcahamam Doğal Güzellikleri
Kızılcahamam Kaplıcaları
Kızılcahamam Ulaşım
Kültür Rehberi
Kızılcahamam Yöre Kültürü
Kızılcahamam El Sanatları
Kızılcahamam Yöresel Mutfak

 

 
 
Bu sayfada bulunan bilgiler, yazılar, fotoğraflar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası ile koruma altına alınmıştır. Lanse Tanıtım ve Yayıncılık Hizmetleri Ltd.Şti.'den önceden yazılı muvafakat alınmaksızın, iş bu web sayfasındaki bilgi ve fotoğrafların kullanılması, ya da bilgilerin  kısmen ya da tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, yayınlanması, yayımlanması yasaktır.